#SzkołaPamięta

W tym roku, po raz drugi Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie odpowiedział na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.
W ramach akcji związanej z promowaniem pamięci historycznej, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wspólnie zorganizowali zbiórkę zniczy, które zostały zapalone na grobach zmarłych profesorów, pracowników oraz uczniów.

Uczciliśmy pamięć o zmarłym Patronie naszej szkoły, Franciszku Ratajczaku, zapalając znicz przy jego pomniku. W bibliotece szkolnej powstała gazetka upamiętniająca tych, którzy odeszli oraz wystawka przybliżająca postać Franciszka Ratajczaka. Na wirtualnej gazetce szkolnej została umieszczona prezentacja multimedialna o Powstaniu Wielkopolskim, w którym zginął Patron szkoły.

Nauczyciele Bibliotekarze