Dzień Komisji Edukacji Narodowej
Dzień Komisji Edukacji Narodowej, obchodzony obecnie w szkołach 14 października każdego roku, można uznać za pomost łączący teraźniejszość z przeszłością, a dokładnie z wiekiem XVIII. Wtedy, w obliczu I rozbioru Polski, Sejm 1773 r. podjął wysiłek reformy państwa, w którym ważny element stanowiła zmiana systemu kształcenia. Do realizacji tego celu na mocy uchwały Sejmu z 14 października 1773 r. powołano Komisję Edukacji Narodowej, która była jedną z pierwszych w Europie państwowych instytucji oświatowych. Udało jej się stworzyć jednolity system szkolnictwa, zreformować uniwersytety i opracować zbiór przepisów szkolnych. Komisja zajęła się również domowym kształceniem dziewcząt, a także zainicjowała powstanie sieci szkół parafialnych dla dzieci chłopów. Domagała się wychowania patriotycznego i tym samym wpłynęła na kształtowanie się nowoczesnej świadomości obywatelskiej i narodowej Polaków.
Tegoroczny dzień KEN, wzorem lat ubiegłych, nabrał w naszej szkole świątecznego charakteru. O godzinie 10.00 rozpoczęła się akademia przygotowana przez Samorząd Uczniowski ZSP. Jego Przewodnicząca, Joanna Kaczmarek, złożyła wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia. Uroczysty ton miały również słowa Pani Dyrektor Małgorzaty Durek skierowane do całego grona pedagogicznego, uczniów i wszystkich pracowników niepedagogicznych naszej szkoły, zawierające życzenia wszelkiej pomyślności w pracy i nauce.
Samorząd Uczniowski przygotował program rozrywkowy pod hasłem Zmagania młodości z doświadczeniem, w którym główne role odegrali nauczyciele. Prowadziła go Michalina Dudziak z klasy IV TGe.
Nad przebiegiem uroczystości czuwali opiekunowie SU: Elżbieta Kwaśna i Łukasz Włodarczak, a stronę muzyczną opracował Karol Dudkowski.