Mistrzostwa Powiatu i Rejonu w Piłce Nożnej Chłopców

4 kwietnia 2018 roku w Kościanie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców, podczas których rozegrane zostały 3 mecze. Uczestnikami turnieju były drużyny z ZSP W Nietążkowie, I LO w Kościanie oraz przedstawiciele naszej szkoły.

Uczniowie „Ratajczaka” awansowali do dalszego etapu rozgrywek.

12 kwietnia chłopcy pod opieką pana Michała Kusia wyjechali na zawody rejonowe do Wolsztyna. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn , które podzielone zostały na dwie grupy. Reprezentacja ZSP Kościan zmierzyła się z ZSZ Wolsztyn oraz ZSO Gostyń. W pierwszym meczu zremisowaliśmy z Gostyniem 1:1, a później wygraliśmy z Wolsztynem 4:1. Z pierwszego miejsca w grupie awansowaliśmy do półfinału rozgrywek, w którym zmierzyliśmy się z ZS Miejska Górka.

Mecz ten zakończył się wynikiem 2:2, w związku z tym do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, które niestety dla nas zakończyły się porażką.

W meczu o III miejsce pokonaliśmy zespół  z ZS nr 4 Leszno 3:1.

Reprezentanci z ZSP Kościan zaprezentowali się bardzo dobrze i przy odrobinie szczęścia można było pokusić się o awans do etapu wojewódzkiego.