Już wkrótce 3TE wyjedzie do Bristolu w Wielkiej Brytanii

Trwają intensywne przygotowania do wyjazdu na praktyki zagraniczne do Bristolu w Wielkiej Brytanii. Na staż wybiera się 14 uczennic i 2 uczniów z 3 klasy technikum kształcącego w zawodzie technika ekonomisty. Zostali oni wyłonieni w trakcie rekrutacji, która była przeprowadzona w grudniu 2018 r.

Odbyło się już pierwsze spotkanie koordynatorek projektu z rodzicami przyszłych stażystów. Rodzicom przedstawiono założenia projektu i poinformowano o formalnościach, które należy przed wyjazdem załatwić (karta EKUZ, dowód osobisty i paszport).

Obecnie uczestnicy biorą udział w zajęciach przygotowawczych z języka angielskiego, historii i kultury Wielkiej Brytanii oraz z psychologii. Zostali też zaopatrzeni w materiały biurowe i podręczniki konieczne do przeprowadzenia zajęć.

Już po raz piąty pozyskaliśmy pieniądze na praktyki zagraniczne. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie realizuje projekt  „Mobilność uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie dobrym początkiem zawodowej przyszłości” nr 2018-1-PL01-KA102-048771. Jest on realizowany w ramach projektu ,,Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 (POWER), współfinansowanego z  Europejskiego Funduszu Społecznego.

Realizacja projektu opiera się na zasadach programu Erasmus +.

Projekt jest dwuletni i obejmuje 2 wyjazdy do Mediolanu we Włoszech i 2 wyjazdy do Bristolu w Wielkiej Brytanii.

Przebieg stażu relacjonujemy na bieżąco na facebooku: Staże zagraniczne uczniów ZSP Kościan