Jan Paweł II. 40 – lecie wyboru Polaka na Papieża

W piątek, 14 grudnia 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole 40. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II.

Wybór kardynała Karola Wojtyły, metropolity krakowskiego, 16 października 1978 roku, był wyjątkowym wydarzeniem w Polsce i na świecie. Papieżem po raz pierwszy od ponad 450 lat został nie Włoch, ale właśnie Polak. Karol Wojtyła miał wówczas 58 lat, przyjął imię Jan Paweł II. Skierował do świata aktualne do dziś przesłanie: Nie lękajcie się!

W tym roku mija 40. rocznica pontyfikatu Jana Pawła II. Z tej okazji została przygotowana akademia, której celem było przybliżenie postaci teraz już Świętego Jana Pawła II. Uczniowie klas III TEG, II BEM, II TEG, I LO i I TE przedstawili część artystyczną, w której przypomnieli biografię papieża i jego przesłania do młodzieży. Całość uzupełniała prezentacja multimedialna oraz śpiew i taniec. Widzowie z zainteresowaniem wysłuchali części artystycznej, nagradzając występ dużymi brawami.

Uczniów przygotowali: Jadwiga Cugier, Teresa Banaszak i Marta Skrzypczak, Walentyna Zep, Karol Dudkowski i Katarzyna Naglik.