Regaty kajakarskie !

W piątek 8 czerwca 2018 roku na kanale Obry przy „Łazienkach” w Kościanie,  po raz czwarty odbyły się regaty kajakarskie pomiędzy naszą szkołą, a „Kolbergiem”. Ponieważ ostatnie dwa lata z rzędu przegraliśmy rywalizację, to w tym roku ze szczególnym zaangażowaniem przygotowywaliśmy się do tych zawodów, rozpoczynając treningi od początku maja.

W regatach bierze udział 5 osad dwuosobowych. My w tym roku mieliśmy gotowych do startu 9 takich osad, dzięki czemu powstała pozytywna rywalizacja w zespole podnosząca jednocześnie poziom zawodników. Dzięki dużemu zaangażowaniu naszych silnych chłopaków, tegoroczne regaty zostały przez nas zdominowane. Pokonaliśmy Liceum im. Oskara Kolberga  5 : 0, wygrywając każdy wyścig z dużą przewagą. Otrzymaliśmy piękny puchar przechodni, który w przyszłym roku, podczas piątych regat, zostanie już u zwycięzcy na stałe. Dlatego zaraz po przerwie wakacyjnej będziemy pielęgnować nabyte umiejętności, by i w przyszłym roku dostarczyć naszej szkolnej publiczności wielu pozytywnych wrażeń.

Całości zawodów dopełniał doping nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły oraz występ grupy tanecznej prowadzonej przez Katarzynę Naglik.

Nasi zwycięzcy to:

-Landzwojczak Hubert 3CMB