Kartka dla Seniora

W grudniu młodzież naszej szkoły wzięła udział w akcji "Kartka dla Seniora". Zainteresowane osoby przygotowały 67 kartek dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach. 21 grudnia uczniowie klasy 3 TEG pojechali z wizytą do DPS. Spotkanie odbyło się w kameralnym gronie. Kornelia i Eryk wręczyli na ręce przedstawicieli wspólnoty symboliczną kartkę z życzeniami od całej społeczności szkolnej oraz słodki upominek – pierniczki przygotowane przez naszych uczniów. Podopieczni Domu Opieki Społecznej w Jarogniewicach podarowali naszej szkole piękną, wykonaną własnoręcznie  choinkę.

Victor Hugo zauważył, że "śmiech to słońce, spędza zimę z twarzy ludzkiej". Niech zatem radość na twarzach osób starszych stanie się radością ludzi młodych. W tym magicznym czasie świąt Bożego Narodzenia warto pamiętać o drugim człowieku. Młodzież naszej szkoły kolejny raz okazała życzliwość wobec innych.