Spotkania z architekturą i budownictwem

Za nami Międzynarodowe Targi Budownictwa Budma 2019. Najważniejsze wydarzenie budowlane w naszej części Europy. Trwały 5 dni, a my , jak co roku uczestniczyliśmy w nich w piątym dniu, który jest dedykowany studentom i uczniom zainteresowanym budownictwem i techniką.

Na wielkiej powierzchni  poznańskich pawilonów (30 000 m2) wystawiało swoje produkty blisko  1000 firm. Były to firmy produkujące materiały do budowy ścian, dachów, stropów. Interesujące były systemy rusztowań i nowoczesne linie produkcyjne okien i drzwi, a także najnowocześniejsze maszyny budowlane. Prezentowano programy komputerowe do projektowania architektonicznego, kosztorysowania i zarządzania. Dużym powodzeniem cieszyły się przedsiębiorstwa wykonujące zlecenia budowy domów „pod klucz”.

15.02.2019 r. na Targi wyjechały klasy 2BEM, 3TB i 1TGO pod opieką pp. Romany Woroch i Irminy Jaźwińskiej. Zwiedzaliśmy targi, zatrzymując się przy stoiskach, które nas szczególnie interesowały. Słuchaliśmy wyjaśnień, chętnie zaopatrywaliśmy się w ulotki i broszury, które pogłębiały naszą wiedzę. Byliśmy pod wrażeniem nowoczesnych technologii.

W przyszłym roku na pewno powtórzymy wycieczkę na MTB Budma 2020.