Przedświąteczne spotkanie strażaków z OSP z pacjentami Oddziału Dziecięcego

We wtorek 18 grudnia 2018r. wraz z  dwoma kolegami z naszej szkoły: Igorem i Jakubem z kl. 1 TEM udaliśmy się na Odział Dziecięcy SP ZOZ Szpital im. Dunina w Kościanie. Bardzo sympatyczna rodzinna atmosfera, choinka radośnie świecąca lampkami oraz kolorowe ściany z obrazkami czyniły to miejsce niesamowicie ciepłym. Przywitała nas przesympatyczna Pani ordynator oddziału: p. Joanna Walczak-Padykuła. Zaprowadziła nas do świetlicy, gdzie przygotowaliśmy się do spotkania z dziećmi. Byliśmy nieco stremowani i podekscytowani jednocześnie. Przynieśliśmy ze sobą wiele podarunków:

• kredki i kolorowanki (zebrane na terenie ZSP. Z tego co wiem klasa 1w zrezygnowała z zakupu paczek na święta i zakupiła je dla dzieci w szpitalu),
  • książki z bajkami dla dzieci (przekazane przez zaprzyjaźnioną z nami Szkołę Podstawową nr 2 w Kościanie oraz organizatorkę zbiórki p. Annę Plewę-Boguś)
  • balony i mikołaje ze styropianu (zakupione przez organizatorkę wyjścia)
  • książkę: Kozłowska U., Dzielny wóz strażacki, wydawnictwa Martel jako bazę do naszego spotkania z dziećmi.

Każdemu dziecku wręczyliśmy balonik i mikołaja. Czuliśmy się  bardzo wzruszeni widząc jak dzieci mimo tego że są w szpitalu, są chore, zmęczone- są zainteresowane naszym przyjściem i cieszą się z odwiedzin. Chociaż przez moment wywołaliśmy uśmiech na ich twarzach. Ten dzień był dla mnie pełen wrażeń. Mamy dużo satysfakcji że mogliśmy spotkać się z pacjentami. Razem z Panią Ordynator zaplanowaliśmy kilka przedsięwzięć – ale o nich dowiecie się za jakiś czas.

Piotr Karolewicz z kl. 2 HSW

Opiekunem wyjścia była p. Katarzyna Marciniak-Helińska