Pomogliśmy Dzieciom i Młodzieży z Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie

Wraz z początkiem października 2020 r. w nowej rzeczywistości pandemicznej, uczniowie naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę artykułów chemicznych do Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie.  Zgodnie z ustaleniami zbieraliśmy: żele pod prysznic, dezodoranty w kulce, mydło w płynie, pasty do zębów i waciki kosmetyczne. Darczyńcy mieli ogromne serca a sama zbiórka okazała się być rekordowa! Byliśmy również przygotowani do wyjazdu, aby spotkać się z młodzieżą w Wolsztynie. Jednak na naszej drodze stanęła pandemia. W dniu wycieczki ogłoszono tam żółtą strefę i w trosce o nasze zdrowie wyjazd się nie odbył! Za to 6 października do naszej szkoły przyjechał przedstawiciel Domu Dziecka p. Sławomir Bobiński i w obecności p. dyrektor Anny Ruszkiewicz przekazaliśmy nasze dary. Ich ilość bardzo ucieszyła Dyrekcję Domu Dziecka „Droga” w Wolsztynie, która pragnie przekazać podziękowania za ogromne serca Wszystkim osobom zaangażowanym w to przedsięwzięcie. Koordynatorem zbiórek i (niestety niezrealizowanego w tym roku szkolnym) wyjazdu była jak zawsze p. Katarzyna Marciniak-Helińska.
Jacek Cywiński kl. 3w