Ogólnopolski konkursu wiedzy w ramach programu BOSCH TERMOTECHNIKA SZKOLI

W bieżącym roku szkolnym wzięliśmy udział w VIII edycji programu BOSCH TERMOTECHNIKA SZKOLI. Jego celem było zapoznanie nas z technologiami wykorzystywanymi w urządzeniach grzewczych, ich funkcjonowaniem oraz aspektami ekonomicznymi związanymi z ich eksploatacją.

Konkurs składał się z trzech testów, które rozwiązywaliśmy w domu na platformie udostępnionej przez organizatora. Pierwszy test dotyczył zagadnień z technik kondensacyjnych, drugi – rekuperacji, a trzeci - pomp ciepła. Materiały edukacyjne pomocne podczas rozwiązywania testów otrzymaliśmy od firmy Bosch. Po każdym z testów najlepsi otrzymywali nagrody. W I teście najlepszy wynik uzyskał Mateusz Matuszkowiak i otrzymał dalmierz laserowy Bosch ZAMO II, w II – Krzysztof Skiba, który otrzymał detektor cyfrowy Bosch Truvo, a w III Miłosz Nowak za co został nagrodzony laserem krzyżowym Bosch Quigo III. Ponadto Krzysztof Skiba, Mateusz Matuszkowiak oraz  Kamil Wieczorek wzięli udział w szkoleniu z pomp ciepła organizowanym przez firmę Bosch.

Do konkursu ogółem przystąpiło 37 szkół z całej Polski. Nasze technikum gazownictwa uplasowało się na czwartym miejscu wśród startujących szkół otrzymując nagrody łącznej wartości 2211 zł. Otrzymaliśmy regulator EasyControl CT200 (czarny) z trzema zdalnie programowanymi głowicami termostatycznymi oraz DS.-1 podstawy montażowej regulatora EasyControl CT200 oraz wyposażenia dodatkowego niezbędnego w przypadku komunikacji radiowej z kotłem wyposażonym w moduł Control-Key K20RF.

Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów klasy drugiej technikum gazownictwa.