Muzyczne spotkanie

W piątek 15.03.2019 r. uczniowie klas 2TOr, 2TEG, 4TE i 1TE uczestniczyli w spotkaniu z holenderskim kompozytorem i dyrygentem, Jacobem de Haan, który jest twórcą muzyki na instrumenty dęte. Jego najbardziej znane utwory to „Oregon’, ‘Concerto d’amore”, „Missa Katharina”. Muzyk przyjechał do Kościana na zaproszenie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Z muzyką do ludzi”, aby uczestniczyć w VII Festiwalu „Zakochani w Surzyńskim”. W czasie spotkania, które odbyło się w całości w języku angielskim, nasz gość przedstawił sposób, w jaki tworzy swoje dzieła. Mówił też o źródłach swojej inspiracji. Młodzież miała okazję posłuchać fragmentów utworów artysty. Kompozytor chętnie także odpowiadał na pytania uczniów. Spotkanie było dla uczestników doskonałą okazją, aby udoskonalić swoje umiejętności językowe i zdobyć nowe informacje z tak niezwykłej dziedziny, jak tworzenie muzyki.

Po spotkaniu w świetlicy szkolnej, grupa młodzieży towarzyszyła kompozytorowi w spacerze po Kościanie śladami ks. Surzyńskiego. Spacer rozpoczął się przy szkole muzycznej a zakończył na kościańskim rynku.

Nasi uczniowie pomagali także w organizacji koncertu inauguracyjnego festiwalu, który odbył się  w kościańskim kościele farnym w sobotę, 16.03.2019 r.

Organizacją spotkania Jacoba de Haan  z młodzieżą zajęły się p. Małgorzata Jaśniak i p. Dorota Łączyńska