Kucharze i fryzjerzy już dotarli do Włoch

W sobotę, 18.03.2017 r., późno wieczorem żegnaliśmy 40 - osobową grupę naszych uczniów wyjeżdżających na staż zagraniczny do Rimini we Włoszech, w ramach projektu ,,Mobilni zawodowcy z ZSP w Kościanie - aktywnymi uczestnikami europejskiego rynku pracy". Projekt finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczniowie jechali zaopatrzeni w gustowne stroje robocze – fryzjerki w kolorze czarnym, kucharze w brązie i bieli. Wyjazd poprzedziły dwa intensywne zebrania uczestników i ich rodziców z  Dyrektor Szkoły Małgorzatą Durek, opiekunkami Małgorzatą Jaśniak, Irminą Jaźwińską i Marzeną Buchowską oraz z koordynatorkami projektu Karoliną Brzozowską i Romaną Woroch.
Na zebraniu stażyści podpisywali umowy i odbierali … kieszonkowe.

W niedzielę po południu autokar dotarł na miejsce, a wszyscy zmęczeni, ale w doskonałych humorach, witali plażę, palmy i  Adriatyk oraz nabierali sił przed praktykami, które miały rozpocząć się w poniedziałek.

R.Woroch