Nasi w SKODA AUTOLAB oraz w VW.

30 października 2018 uczniowie klas trzecich - technik mechanik, mechanik pojazdów samochodowych oraz technik ekonomista,  uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w SKODA AUTOLAB w Poznaniu. Omawiane zagadnienia i realizowane ćwiczenia dotyczyły bezpieczeństwa ruchu drogowego, konstrukcji współczesnych pojazdów i zasad eco drivingu. Uczestnicy mogli poznać różne aspekty budowy i działania układów podnoszących bezpieczeństwo osób podróżujących samochodem. Natomiast w dniu 29 listopada 2018 uczniowie klasy 3  - technik mechanik oraz klas 2 i 3 – ślusarz, odwiedzili w Białężycach koło Wrześni zakłady VW. Zapoznali się tam z procesem wytwarzania samochodu VW Crafter. Zakład jest bardzo nowoczesny i zastosowane w nim technologie należą do światowej czołówki rozwiązań technologicznych. Wyjazdy zorganizowali Barbara i Krzysztof Klóskowscy oraz Katarzyna Rygielska.

Na koniec obu wycieczek zrealizowaliśmy odwiedziny w McDonald`s. Tam zawsze jest miło ….