Integracja międzyszkolna na 100 lat

100 lat Wolnej Polski i Wielkopolski to hasło przyświecające turniejowi, który miał miejsce w naszej szkole 12 grudnia, a jego celem nadrzędnym była integracja uczniów z pobliskich szkół dla uczczenia  100 lat Niepodległości Polski.

Turniej miał charakter historyczno-sprawnościowy. Wzięły w nim udział drużyny ze Szkół Podstawowych – nr 1, nr 2 i Starych Oborzysk.

Organizatorzy postawili na przyjemną, wspólną zabawę, zatem konkurencje sportowe nie wymagały mistrzowskiej kondycji, a zadania historyczne encyklopedycznej wiedzy na temat odzyskania Niepodległości. Wiele radości ( i potu!) sprawiła uczestnikom rozgrzewka przed częścią sprawnościową, którą poprowadził nasz szkolny zespół taneczny „Ratdance” prowadzony przez panią Katarzynę Naglik.

Zwycięzcą Turnieju został zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie, któremu jeszcze raz gratulujemy.

Nagrodą dla zwycięskiej drużyny była zabawa w szkolnym, geodezyjnym escaperoomie.

Spotkanie prowadzili – Kornelia i Mateusz z klasy 3TEG.

Turniej przygotowali nauczyciele naszej szkoły: Lidia Wyrzykiewicz, Justyna Ozga, Katarzyna Naglik, Dorota Wojciechowska i Karol Dudkowski. Konsultacji historycznej udzieliła Karolina Brzozowska, a koordynatorem całego turnieju była Maria Zalesińska. Słodkie upominki ufundowało Stowarzyszenie Przyjaciół „Ratajczaka” działające przy naszej szkole.