Fryzjerzy ZSP w terenie

Majowe słońce wręcz zaprasza do przeprowadzania lekcji w terenie. Klasy fryzjerskie Branżowej Szkoły I stopnia z chęcią skorzystały z tej możliwości. Uczniowie wraz z nauczycielem teoretycznych przedmiotów zawodowych, udali się do zaprzyjaźnionej hurtowni fryzjersko-kosmetycznej Hair&Beauty oraz do drogerii Rossmann.

Właściciel hurtowni fryzjerskiej z wielkim zaangażowaniem opowiadał młodzieży o asortymencie, jaki znajduje się w sprzedaży. Pojawiło się sporo nowości, gdyż zawód fryzjer staje się coraz bardziej popularną profesją usługową. Młodzież zakupiła przybory, akcesoria fryzjerskie oraz produkty do swoich potrzeb.

Następnie odwiedziliśmy jedną z największych sieci drogeryjnych w Europie - Rossmann. Wspólnie przeprowadziliśmy lekcje na temat rodzajów szamponów. Każdy przyszły adept sztuki fryzjerskiej dopasował produkt do swoich włosów. Była to lekcja inna niż zwykle ponieważ przekazaną wiedzę teoretyczną uczniowie zaraz  przełożyli na zastosowanie w praktyce.

Wycieczka zakończyła się wspólnym spacerem połączonym z degustacją lodów.

Opiekun
mgr Irmina Jaźwińska